KARAHASANS BRIDAL’A GİTTİM.TASARIMLARINI SİZLER İÇİN İNCELEDİM!

, , Leave a commentsiteyekarahasansGeçenlerde Instagram adresimde bir fotoğraf paylaşıp beni heyecanlandıran bir yere geldiğimi önümüzdeki hafta detayları sizinle paylaşacağımı söylemiştim.  Evet karşınızda maksimum 2 saat kalacağımı düşünüp 4 saat harika  tasarımların içinde kaybolduğum yer ”Karahasans Bridal” : ) 

Evlenmeyi düşünenler, gelinlik, gece kıyafeti vs arayışı içinde olanlar için geçen hafta Karahasans’ın Nişantaşı’ndaki Showroom’undaydım.

Marka kurucuları Sevgili Bige ve Simge… 5 yıldır aktif olup son 2 yıldır kişiye özel gelinlik ve gece kıyafeti tasarlayıp dikiyorlar.

Öncelikle gittim ve gördüm ki her yerde görülen gelinlik ve tasarım kıyafetlerle asla bir tutulamaz. Çok modern! Zor beğenen ben, neredeyse tüm tasarımlarına aşık oldum.
Biraz gördüklerimden bahsetmek istiyorum. After party, evden çıkış, nişan, kına ve düğün için seçenekler oldukça fazla… Bu ara otriş ve püsküllerin oldukça trend olduğunu bize buradaki gelinlikler ve after party kıyafetleri de göstermekte! Danteli söylemiyorum bile. O her daim yıldız!

Gelinlik rengi olarak kar beyazı gelinliklerin artık bittiğini hatta öldüğünü vee gelinliklerin daha çok elbise tarzında olduğunu söylemeliyim… Fotoğraflarda ışıltılı bir gelinliğin hoş duracağını belirten Sevgili Bige; gelinliklere ışıltı katmak için Swarovski taş kullanıyorlar.

Seçilen gelinliğin, saç aksesuarının , uzun-kısa duvak seçiminin düğünün olacağı mekana uygun olması gerekir. Zaten Showroom’a gittiğinizde pek çok duvak modeli, saç aksesuarı, takı bohçası da göreceksiniz. Bu küçük ama önemli detayları orada seçip bu işlemleri stressiz bir şekilde atlatabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra  Sevgili Bige bize önemli bir ipucu daha veriyor; ”Duvak uzun isteniyorsa duvağın uzunluğu, gelinliğin kuyruğunun bittiği yerde olmalı.”  diyor.

 

Özel tasarım bir gelinlik istiyorsanız biraz erken gidip görüşmeniz sizin lehinize olacaktır. Kısa bir zamana sıkıştırmak hem sizin için hemde gelinliği tasarlayan kişi için biraz stres yüklü bir dönem olabilir. Ve kesinlikle gelinlik provalarına giderken etrafınızın çok kalabalık olmamasını öneririm. Pozitif olun. Mümkünse 1 ya da maksimum 2  kişiyle (bu insanlarda pozitif olsun : ) ) giderseniz sizin için daha sağlıklı olur en azından aklınız karışmaz. Bunu daha önce bir yazımda yine belirtmiştim.
Gelinlikler genelde 3 provada hazır! Yalnız şunu söyleyeyim; provaya gelirken düğünde giyeceğiniz ayakkabınızla gelmelisiniz. Unuttuğunuzda 1 prova daha uzayacak ve  stres olacaksınız. Bu yüzden aman dikkat!

Karahasans Bridal gelen her gelin adayını öncelikle vücut tipine uygun gelinlik tercihine yönlendiriyor. En doğrusu!
Neticede herkes aynı vücut ölçüsüne, aynı boya-kiloya sahip değil! O dergilerde, internette gördüğümüz gelinlikler üzerinize giydiğinizde görseldeki gibi olmayabilir. İşte burada size uygun gelinliğin seçiminin önemi ortaya çıkıyor. Karahasans bu konuda oldukça tecrübeli olduğu için kendinizi korkmadan Sevgili Bige ve Simge’ye emanet edebilirsiniz.

Gelinler dışında gelinin annesine, kayınvalidesine, kız kardeşine ve nedimelere de pişti olunmaması için renk seçimlerinde yardımcı olup, kusursuz gece elbiseleri tasarlıyorlar.

 

   ♥ Sevgili Bige’nin gelin olacaklara bir önerisi de şu yönde; ayrıca bir after party kıyafetiniz olsun. Neticede saatlerdir içinde olduğunuz gelinliğinizi gün sonunda artık taşıyamayacak hale geleceksiniz ve after party kıyafetiniz işte o an size derin bir ”Ohh!” çektirecek.
Bu  heyecanlı döneminizde keyifle provalara gidip istediğinizden çok daha iyi bir şekilde finale ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Bende bu gelinliklerden birini giyebilmek için tekrar nikah tazelemeyi düşünüyorum. (daha 2.yıl)

mario

 

 

Yazımı bitirmeden Bige’nin ev ve iş arkadaşı, can dostu Mario’dan kısaca  bahsetmek istiyorum. Ona bu yazıda yer vermeseydim çok ayıp olurdu. Kendisi    ben kapıdan içeriye girdiğim andan itibaren gidene kadar harika bir  misafirperverlik gösterdi ♥  Ellerim sürekli öpüldü. Çok centilmen bir erkek.  Buradan ona kocaman öpücük!

 

→ KARAHASANS BRIDAL ADRES:

Güzelbahçe Sokak  Bahar Apt.  No:10/1      NİŞANTAŞI / İSTANBUL

 

Kısa bir not:

✘ Kafa karıştırmamak için; gelinlik seçildikten sonra Pinterest, İnstagram’dan gelinlik bakmak yasak!

✘ Gelinlik prova döneminde kilo verebilirsiniz ama almayın!

 

 

 

 

 

 

Yorumunuzu İletin