FULAR TRENDİ♥

, , Leave a comment

 

Şimdi gözünüzde bir aksesuar canlandırın. Nerede kullansan çok güzel duruyor, havanızı değiştiriyor. Kimi koluna takıyor kimi beline bağlıyor kimi başına doluyor kimi boynunda taşıyor. Evet, bu aksesuarın adı ‘’fular’’!♥

Geçmiş yıllarda moda olan ne varsa şimdilerde tekrar günümüze uyarlanmış bir şekilde görüyoruz. Annelerimizin, anneannelerimizin geçmiş yıllardaki fotoğraflarına baktığımızda ‘’İnanmıyorum! Bunu mu giydiniz? Moda bu muydu?’’ deyip kahkahalar atarken şimdi kendi fotoğraflarımız aynı kıyafetlerle, aksesuarlarla dolu değil mi?

Eveett! 70’li yılların modası olan fularlar tekrar gündemde! Aslında geçen yıl fularları görmeye başlamıştık ama bu sezon bomba gibi düştü. Ben bu trendi çok sevdim. Çünkü her kullanımımda görsel olarak ayrı bir hava kattığını düşünüyorum.

 

 

GELELİM FULARLARIN KULLANIM ALANLARINA;

  • Renkli, desenli fularlar artık tüm kombinler için tamamlayıcı bir rolde. Sanırım benim en sevdiğim beyaz basic bir t-shirt giyip boynuma renkli-desenli bir fuları sarıp bir düğüm atmak.
  • Boynunuza fular sardığınızda kendinizi boğuluyormuş gibi hissediyorsanız boynunuzu askı olarak kullanın ve fuları ya da eşarbı omuzlarınızdan aşağıya sarkıtın.
  • Fular kullanım alanlarından bir diğeri ise çantalar! Desensiz tek renk bir çantanın sapına renkli, desenli bir şal veya fularınızı gelişi güzel dolayıp düğüm atabilirsiniz. Anında daha hoş bir görünüme ulaşacaksınız.
  • İnce bir fuları pantolonunuza kemer olarak kullanabilirsiniz. Ya da bol, uzun bir elbise giydiyseniz bel bölgenize netlik kazandırmak için belinize dolayabilirsiniz.
  • Saç bandı olarak fularları kullanabilirsiniz. İsterseniz uzun bir fuları tek kat isterseniz çift kat saçınıza dolayabilirsiniz.

♦ Kısa bir not: Sıcak  günlerde ufak boyutta olan fularları kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Sokak modasındaki kombinlerde daha çok şal deseninde olan küçük fularları görüyoruz.

 

 

Yorumunuzu İletin