ERKEKLER ÜNİVERSİTE MEZUNİYETİNDE NASIL GİYMELİ?

, , Leave a comment

Hemcinslerimin mezuniyeti için giyebilecekleri kıyafetlerle ilgili bir yazı yazmıştım. Ama erkeklerin mezuniyeti hakkında bir yazı yazmayı düşünmüyordum açıkçası. Son birkaç gün içerisinde tanıdığım tanımadığım birkaç erkek takipçimden aynı mesajı aldım. ”Mezuniyetim var ne giymeliyim? Öneriniz nedir?” 

Bir üniversite mezuniyetiniz varsa yaşınızı büyük, vücudunuzu tipsiz gösterecek takım elbiselerden kaçının. Nedir bu takım elbiseler? Şöyle anlatayım kısaca; amca takım elbiseleri. Paçası extra bol inen, rengi enerjisiz(kahverengi gibi.) ve vücudu tipsiz gösteren tüüüm takım elbiseler. Amca takım elbiselerini yok etseler keşke.

Mezuniyetiniz var diye illa bir düğün şıklığında olmanıza gerek yok. Tabi ki şık olacaksınız ama misal siyah bir takım giymek zorunda değilsiniz. Yine takım giyin ama renk alternatifinizin ne kadar çok olduğunu unutmayın. Klasikleşmiş siyahtan kurtulun. Zaten hava sıcak güneşi iyice kendinize çekeceksiniz. Hava 30° ise sizin vücut 60°. Allah kolaylık versin.

Bu yıl takım elbiselerde beyaz, taş rengi, somon, buz mavisi (bebek mavisi de diyebiliriz), lacivert çok moda! İlla kösele bir ayakkabı da giymek zorunda değilsiniz. Cool olun. Paçası hafif kısa bir takım elbise pantolonu tercih ettiyseniz beyaz bir sneakers giyerek herkesin içinden şıklığınızla sıyrılabilirsiniz.

Mezuniyet diye illa ”siyah takım, kravat, siyah kösele bir ayakkabı giymem lazım!” diye düşünmeyin. Kravat şart değil. Kösele ayakkabı şart değil. Bu ”şart değil” kısmını daha devam ettirebilirim ama ettirmiyorum. Siz anladınız : ) Kısacası siz kendinizi nasıl mutlu hissedecekseniz onu giyin. Herkes için geçerli olan temel kural bu diye düşünüyorum.

Kısa bir not: Erkek giyimde birkaç yıldır Zara mağazasını çok seviyorum. Slim fitler, spor kesimler, casual tarzlar…Fiyatı gayet uygun ve kaliteli yani. Erkek olsam kesin Zara’dan giyinirim. Ayakkabılarını da çok tarz buluyorum. Çok eğlenceli.


 

Yorumunuzu İletin