ABİYE SEÇİMİNE DİKKAT! ŞIK OLAYIM DERKEN GELİNİN KIZ KARDEŞİ OLMAYIN!

, , Leave a comment

Başlık çok manidar. Gelinin kız kardeşi olayını gözünüze canlandırmışsınızdır. Gözlerde yeşil sim, dudakta fuşya taşmış bir ruj, yanaklarda kıpkırmızı bir allık… Tamam yeter! Giyebileceği abiyeden bahsetmeyeceğim bile.

Daha önceki postlarımdan birinde ”Vücut Tipinize Göre Abiye Seçin!” başlıklı bir yazı yazmıştım. Birçok takipçimden bu yazı üzerine mesaj aldım. ”Tam abiye alacakken harika bir yazı oldu” diye. Hatta mesajında kendi fotoğraflarını atıp ”Sizce olmuş mu? Nasıl kombinlemeliyim?” gibi sorular soruldu. Öncelikle çok tatlısınız,o kadar mutlu oldum ki ♥

Benim için öncelik hep ”Vücut tipimize göre nasıl giyinmeliyiz?” oldu. Moda olan bir şeyden bahsederken mutlaka ”Minyonlar giysin – uzunlar giymesin, bunu mankenler giyebilir aman bizim  gibiler uzak dursun!” tarzında yorumlarım olmuştur.

Şimdi gelelim düğünleri, nişanları efendime söyleyeyim kınaları için Ramazan bayramının bitmesini bekleyen çiftlerin gerçekleştireceği etkinliklerde tercih edeceğimiz abiyelere… 1 gün içinde belki 2 tane düğüne derneğe katılacağımız günler olacak. Zor zamanlar bizim için Allah yardımcımız olsun : )

 

 Giriş konuşmam yeterince uzadıysa  gece elbiselerinden bahsedebilirim♥

* Abiyelerde siyah, somon ve pudra yine trend olmayı sürdürüyor. Canlı bir renk olarak da turuncu, mercan, kırmızı abiyelerde bu yıl çok görülecek.

* ”Abiye bakmaya vaktim yok!” diyenlere bir tavsiyem olacak. Evinizde illaki önceden aldığınız fazla karışık renklerin olmadığı tek renk elbiselerden vardır. Farklı aksesuarlarla farklı elbise algısını yaratabilirsiniz. Böylece sizi görenler önceden o elbiseyi giydiğinizi ya da dolapta aylardır öylece duran bir elbise olduğunu anlamayacaktır. Bu yüzden bende tek renk elbiseleri daha çok seviyorum. Her zaman kurtarıcı ♥

 

Görsellerde o klasik abiyelerin dışında daha modern abiyelere yer verdim. Çünkü raflarda hep aynı abiyeleri görmekten nefret ediyorum. Beğendiğiniz olursa güvendiğiniz bir terziye diktirebilirsiniz ya da şanslıysanız benzerini bulabilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Şimdiden katılacağınız davette yüzünüzde kocaman gülümsemelerin olmasını diliyorum… Herkese kucak dolusu abiyeler : )

Kısa bir not: Sizlerle paylaştığım bu gece elbiselerini incelerken saç ve makyaj gibi detaylardan kopya çekebilirsiniz.


 

Yorumunuzu İletin